Makaleler » Blog » Banyo Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Banyo Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Banyo Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

 

Son yıllarda salon, yatak odası, mutfak derken artık minimal dokunuşlar banyolarımıza kadar uzandı. Öyle ki beyaz dolaplar üzerine büyük aynalar mı dersiniz, loş etkili led aydınlatmalar mı, zeminlerden duvarlara uzanan desenler mi? Banyo aksesuarlarını A’dan Z’ye detaylandırır olduk. Bazılarımız banyo gereçlerine tüm neşesini yansıtıp rengarenk çiçeklendirirken, bazılarımız ise zıt renkleri kovalayarak sert geçişleri yakalamayı tercih ediyor. Zevkler ne olursa olsun, banyo aksesuarlarıyla mükemmelliği yakalamayı başarıyoruz. Bizim için önemli olan da bu!

Minimal modayla bu yıl hayatımıza biraz boşluk getirmeye gayret ediyoruz aslında. Hayat zaten çok karmaşık, öyleyse ferah yaşamı evimize neden taşımıyoruz? Peki bu karmaşıklıktan kurtulup minimalizmi yakalayamayanlar için neler önerebiliriz?

 

Düz Renkler Her Zaman Zihni Boşaltır!

 

Duvarlarınız ister beyaz, ister gri olsun... Siz şıklığı renkli banyo aksesuar setleriyle tamamlamayı tercih edin. Böylece göz karmaşasından kurtulurken, dolaplarınızı veya köşelerinizi süsleyeceğiniz ufak dokunuşlarla içinizi de açmış olacaksınız.


 

Duvarla Zemini Birleştirin!

 


Banyonuzun ufak bir alanını zemindeki fayanslarla birleştirmeyi tercih edebilirsiniz. Tabi çok karmaşık ve rengarenk bir zemine sahip değilseniz... Böylece tek renk veya mozaik banyo aksesuarlarını gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.


Biraz  Işıltıya Ne Dersiniz?

 

Işıltı deyince aman abartmayalım. Aynalarınıza ufak led ışıklandırmalar yapabileceğiniz gibi birkaç sarkıt avizeyle de şık ve göze hitap eden aydınlatmalara sahip olabilirsiniz. Tabi bu görünümü metal veya seramik banyo aksesuarıyla da desteklemeyi ihmal etmeyin.


 

Banyolarda İnce Detaylar!

 

Banyomuzda minimal dokunuşlarla yeterince boşluklar açtık. Şimdi ise açtığımız boşlukları ufak detaylarla süsleme zamanı… Çöp kovasından sabunluğa kadar özen göstermemiz gereken incelikler bunlar. Ya fayans desenlerimize uyumlu fırçalıkları banyomuzda bulunduracağız ya da düz renkli duvarlarımıza geometrik desenlerle estetik kazandıracağız. Tezgah üzerlerini mis kokulu mumlarla, olmazsa olmaz masa aynalarıyla ve dekor bitkileriyle donatarak da görsellik elde edebiliriz.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
yukarı
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır